Odmładzanie twarzy za pomocą lasera

0

Spis treści

Rate this post

Nowe terapie przeciwzmarszczkowe (przeciwstarzeniowe) zapewniają leczenie zmarszczek również za pomocą technologii laserowej.

W szczególności mówimy o laserowej resekacji skóry (ablacyjnym odmładzaniu skóry) laserem Erbium , które odparowuje powierzchowną warstwę naskórka, wpływając na wodę obecną w komórkach, ale bez wpływu na otaczające tkanki.
Po zabiegu powierzchnia skóry będzie bogatsza w kolagen, bardziej elastyczna i zwarta.

Peeling ten powoduje regenerację nowych komórek, dzięki produkcji nowego kolagenu, dzięki czemu skóra staje się bardziej gładka, stonowana i elastyczna, a wyraz twarzy staje się świeższy, wypoczęty i młodzieńczy, z efektem liftingu.
Światło emitowane przez lasery jest tak intensywne, że w bardzo krótkim czasie (90 mikrosekund) wyparowuje i koaguluje grubość skóry od 40 do 60 mikronów (tysięczne części milimetra).
Ponieważ czas trwania impulsu świetlnego jest krótszy niż czas dyfuzji ciepła w skórze właściwej, nie ma uszkodzeń termicznych sąsiednich tkanek i problemy, które mogłyby wystąpić z innymi laserami o dłuższych impulsach świetlnych, nie wystąpią.
Laserowe odnawianie powierzchni nie zastąpi klasycznego liftingu, ale da bardzo dobre wyniki, a powierzchnia skóry będzie bogatsza w kolagen, a co za tym idzie – bardziej elastyczna i zwarta.

Wskazania terapeutyczne do laserowej odnowy skóry
Leczenie jest użyteczne zarówno w przypadku zmarszczek mimicznych (np. Wokół oczu lub wokół warg), zarówno w przypadku blizn potrądzikowych, jak i zmarszczek szyi.
Pamiętaj, że odnowienie skóry jest w stanie bardzo dobrze leczyć drobne i powierzchowne zmarszczki i jest w stanie złagodzić głębsze zmarszczki.

Przed rozpoczęciem leczenia należy bezwzględnie unikać ekspozycji na światło słoneczne i / lub lampy UVA w tygodniach poprzedzających leczenie. Nie bierz leków fotouczulających.

Po zabiegu wskazane jest stosowanie maści po laserowych, w zależności od typu nawilżającego, przeciwzapalnego lub antybiotykowego.
Bezpośrednio po zabiegu skóra zaczerwieni się przez szacunkowy czas w ciągu kilku godzin do kilku tygodni w zależności od rodzaju skóry, ale będzie pokryta makijażem.
Ekspozycja na słońce absolutnie nie jest zalecana w pierwszym okresie i zaleca się chronić się przed promieniami słonecznymi za pomocą kremów o całkowitej ochronie.
Przez pewien okres po wynurzeniu skóra będzie intensywnie różowa, delikatna, lekko obrzęknięta.

Czekając na odtworzenie skóry, nie będzie konieczne ukrycie się; po kilku dniach nakładanie makijażu pozwoli Ci czekać na normalne zajęcia.
Po 8-12 dniach od zabiegu skóra będzie bardziej lśniąca i odmłodzona, a ból i powikłania pooperacyjne są minimalne.
Przypomnij sobie, że leczenie można powtórzyć prawdopodobnie po kilku miesiącach, aby jeszcze bardziej poprawić wynik.
Ponadto, aby utrzymać efekty leczenia w jak największym stopniu w czasie, ważne jest, aby unikać czynników i stylu życia, które mogą determinować lub przyspieszyć fizjologiczne starzenie się skóry.

Możliwe ryzyko lub powikłania, w szczególności, jeśli nie będziesz skrupulatnie przestrzegać wszystkich wskazań, które lekarz dostarczy przed i po leczeniu, są reprezentowane przez pojawienie się hiper lub hipopigmentacji (plamki).
Również z tego powodu przypominamy, że zabiegi laserowej pielęgnacji skóry muszą być zawsze wykonywane przez kompetentnego, poważnego i kompetentnego lekarza i przeprowadzane w poważnej i niezawodnej konstrukcji, która zapewnia pacjentowi maksimum bezpieczeństwa przed możliwymi powikłaniami lub ryzykiem. i uzyskać najlepszy wynik.

Przeciwwskazania
Przeciwwskazaniem są podobne do tych, dla innego lasera lub metod chirurgicznych. Nie są one idealne pacjentów, te, które są lub zostały poddane długie cykle terapii steroidowej pacjentów z wirusem opryszczki (należy poddać terapii zapobiegawczej przeciw opryszczkowe) z łatwością z wytworzeniem bliznowce, przebarwienia, kobiety ciężarne lub kobiety karmiące, pacjentów cierpi na zapalenie skóry lub skórnych schorzeń, zaburzeń autoimmunologicznych, chorób kolagenowych, lub chorób stymulowanych przez światło (LES).